Menu Close

Žiemos įspūdžiai nugulė piešiniuose

Polmena KINČINIENĖ, auklėtoja metodininkė

Klaipėdos lopšelis-darželis „Puriena“

Norėčiau pasidalyti patirtimi ir pasidžiaugti mano ugdytinių ir jų tėvelių bendra veikla. Su vaikais kalbėjomės apie žiemą: vartėme knygeles, žurnalus, ieškojome žiemos vaizdų, atsakinėjome į vienas kito klausimus. Žodžiais įvardijome vaizdus: sninga, krinta snaigės, pūga, šalta, ledas, ant upės slidu, smagu važinėtis rogėmis, vaikai snieguoti. Vaikams norėjosi visą tai patirti tikrovėje, bet už lango matėsi tamsūs, niūrūs medžiai, apgaubti tamsios tylos…

Vieną rytą įvyko stebuklas! Už lango pamatėme baltą žiemą. Išėję į kiemą džiaugėmės baltu, puriu, pasakišku žiemos grožiu. Skubėjome statyti minkštas, baltas žiemos pilis, rūmus. Patirtos džiugios emocijos skatino bendrauti, norėjosi jas išreikšti.

Mano paakinti ugdytiniai ir jų tėveliai panoro dailės priemonėmis išreikšti tai, kuo sužavėjo, sujaudino, įsiminė žiema. Ugdytinai darželyje ir namuose su tėveliais savo įspūdžius perteikė piešiniuose. Kiekvienas kūrė savo įsimintiną žiemos paveikslą su pusnimis, pūgų sūkuriais, snaigių šokiais, apšerkšnijusiais medžiais, skarotomis eglėmis, apipustytomis trobelėmis. Derinome įvairias dailės technikas, parinkdami tinkamiausią sumanymui išreikšti.

Klaipėdos miesto viešosios bibliotekos „Ruoniuko“ filiale surengėme lopšelio-darželio „Puriena“ „Žirniukų“ grupės ugdytinių ir jų tėvelių kūrybinių darbų parodą „Mes pamatėm baltą žiemą“. Kviečiu pasigrožėti žiemos paveikslais.

http://www.ikimokyklinis.lt/index.php/straipsniai/dalijames-patirtimi/ziemos-ispudziai-nugule-piesiniuose/19173

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


× 1 = devyni

Skip to content