Menu Close

SĖKMINGAI ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS ,,STEBUKLŲ MIŠKO PASAKOS‘‘

Priešmokyklinės ,,Pabiručių‘‘ grupės vaikai , auklėtojos ir neformaliojo ugdymo pedagogės Dagna ir Giedrė  džiaugiasi įgyvendinto projekto vaisiais. Per keturis mėnesius perskaitytos visos pasakų knygos esančios grupės bibliotekoje ir daugybė vaikų  atsineštų iš namų; sukurta daug nuostabių pasakų ir jų iliustracijų; vaikų piešiniais  iliustruota pasaka ,,Skaitymas‘‘. Pastatytas to paties pavadinimo nuotaikingas  spektaklis.

Kodėl pasaka? ,,Pasaka- pati įdomiausia, sudėtingiausia, daugiausia galvosūkių kelianti liaudies kūrybos dalis, kur išmonė įgauna neišmatuojamą erdvę, kur kuriamas ypatingo patrauklumo ir įdomumo pasaulis, atsiveriantis  jau tariant pirmuosius žodžius Seniai seniai…‘‘-sakė D. Sauka.

Pasaka, kaip teigia N. Bražienė, atitinka vaikų prigimtį: jos dinamizmas, naivumas, vaizdingumas yra tie stimulai, kurie žavi mažylį.

Vaidinimą ,,Skaitymas‘‘ parodėme savo tėveliams, ,,Vydūno‘‘ gimnazijos pradinukams ir l/d ,,Versmė‘‘ ,,Bitučių‘‘ grupės vaikams.  Žiūrovų audringi aplodismentai, pagyrų šūksniai leido mažiesiems ,,Pabiručiams‘‘ pasijusti dideliais, tikrais artistais, suvokti, kad nuoširdus darbas, įdėtos pastangos duoda gražių vaisių.

Vykdant projektą vaikai turėjo galimybę kaupti patirtį kuriant savas istorijas, pasakas, plėtojant vaidinimo siužetą. Sudarytos sąlygos lavinti rišliąją kalbą, savitai reikšti išgyvenimus, mintis, patirtas emocijas. Lavėjo vaikų vaizduotė, fantazija kuriant iliustracijas knygelei ,,Skaitymas“.

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vilma Urniežienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


8 − septyni =

Skip to content