Menų savaitė – 2015 m.

Meninis kūrybinis projektas ,,Menų savaitė“

Kartu su pavasariu, kovo 23-27 dienomis, į lopšelį-darželį ,,Puriena“ sugrįžo ,,Menų savaitė“.

Iš pat ryto Dailininkas pakvietė į autorinių ir vyresniųjų grupių vaikų piešinių parodą ,,Gamtos pabudimas“. Pasidžiaugę mažųjų dailininkų kūryba, vaikai iškeliavo į lėlių teatrą, Žvejų kultūros rūmuose, žiūrėti spektaklio ,,Arklio Dominyko meilė“.

Po pietų vyko ,,Giliukų“ grupės meninio-kūrybinio projekto ,,Jūros dugno paveikslėliai“   pristatymas (I.Šimkienė, D.Volkovaitė), kurio kūrybiniame procese aktyviai dalyvavo ir ugdytinių tėveliai.

Dailės dienos renginiai prasidėjo priešmokyklinio amžiaus ,,Skruzdėliukų“, ,,Bitučių“ ir l.-d. ,,Bangelė“ vaikų  bei  miesto neformaliojo ugdymo pedagogų kūrybine veikla ,,Gyvybės medis“. (G.Kontrimienė, V.Urniežienė, J.Gaučiuvienė).

,,Bildukų“ grupės vaikai susikaupę dažė, o ,,Žirniukų“ grupės ugdytiniai aplikavo ,,Inkilėlius paukšteliams“ (D. Noreikienė, D.Birbilienė).

,,Giliukų“ ir ,,Lašiukų“ grupių vaikučiai darželio kieme kūrė nuostabią  ,,Boružėlių pievą“ (I.Šimkienė, D.Reizgienė).

Po pietų ,,Skruzdėliukai“ pabuvojo Domšaičio meno galerijos edukacinėje veikloje ,,Aukštyn kojom“, kur sužinojo daug nuotaikingų istorijų.

O ,,Pabiručių“ grupės ugdytiniai ir jų tėveliai  patyrė daug gražių emocijų bendroje kūrybinėje veikloje ,,Viena šeima-vienas kūrinys“. (G.Karaliūtė, E.Ercienė).

Teatro diena skirta mažųjų artistų pasirodymams.

Susirinkę svečiai ir žiūrovai džiaugėsi vaikų vaidyba, jų saviraiška, pedagogų kūrybiškumu ir turėjo progą  pamatyti visą eilę  parengtų puikių spektakliukų:

,, Burbulynas “ – pagal V.Taylor (,, Bildukų “grupė, aukl. D. Noreikienė); ,,Peliukų šeimynos istorijos“  (,,Lašiukų“ grupė, aukl. S.Šiuipienė);

,,Buvo buvo  kaip nebuvo“ (,,Žirniukų“ grupė, aukl. D.Birbilienė);

,,Kakė makė ir pabėgusios ausys“ (,,Bitučių“ grupė, aukl. V.Urniežienė);

,,Lapė kiškis ir vilkas“- pagal l.l. pasaką (,,Skruzdėliukų“ grupė, aukl. J.Gaučiūvienė);

,,Debesėlis“ (,,Pabiručių“ grupė, aukl. E.Ercienė, G.Karaliūtė).

Spektakliukus režisavo teatro auklėtoja D.Volkovaitė.

Muzikos diena prasidėjo ,,Giliukų“ ir ,,Lašiukų“ grupės muzikine pramoga ,,Gaidelio daina“ (I.Šimkienė, D.Reizgienė, meninio ugdymo mokytoja R.Bočkienė).

Pramogoje ,,Mes linksmi vaikai“ – dainavo ir šoko ,,Pabiručių“ grupės vaikai ir  svečiai iš l.-d. ,,Želmenėlis“ (E.Ercienė, G.Karaliūtė).

Viktorinoje ,,Kai skamba muzikos garsai“- ,,Bildukų“ ir ,,Žirniukų“ grupės vaikai pamiklino galveles ir  pasitikrino muzikines žinias (R.Juodikaitytė, D.Birbilienė). Priešmokyklinukai klausėsi Vydūno gimnazijos moksleivių koncerto ,,Pavasario garsai“.

Į tradicinį, šiltą ir nuoširdų  vaikų ir tėvų koncertą ,,Aš myliu muziką“ pakvietė meninio ugdymo mokytoja R. Bočkienė. Orą virpino ir širdis glostė  gražiausios melodijos, kurias atliko vaikučiai su savo mamytėm ir tėveliais.

Menų savaitės uždarymo šventę papuošė autentiška žemaičių kalba šnekantys ,,Lino lėlių teatro‘‘ veikėjai.

Puikių emocijų vaikams suteikė ir direktorės V. Letukienės bei  šventės personažų – Klouno, Muzikanto padėkos prizai.

,,Menų savaitės‘‘ koordinatorė – direktorės pavaduotoja ugdymui R.Pažėrienė.

Meninės kūrybinės grupės pirmininkė  I.Šimkienė.