KLAIPĖDOS LOPŠELIO – DARŽELIO “PURIENA” ATIDARYMAS

Rugsėjo 1-osios išvakarėse po rekonstrukcijos ir plėtros darbų Klaipėdoje, Naikupės g. 27, iškilmingai atidarytas lopšelis-darželis „Puriena“ – moderniausia ugdymo įstaiga uostamiestyje.

„Jaukus, šiuolaikiškas ir dvigubai didesnis nei buvo: toks šiandien lopšelis-darželis „Puriena“. Tai pirmoji ikimokyklinio ugdymo įstaiga Klaipėdoje, kuri per pastaruosius kelis dešimtmečius yra ne tik renovuota, bet ir iš pagrindų rekonstruota, o naujas „Purienos“ priestatas realiai tapo pirmuoju per visą šalies nepriklausomybės laikotarpį Klaipėdoje pastatytu lopšeliu-darželiu. Dėkoju visiems, dirbusiems ir prisidėjusiems, kad šis projektas būtų sėkmingai ir laiku įgyvendintas“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Lopšelis-darželis „Puriena“ pastatytas 1967 metais, rekonstrukcija ir plėtra, pastatant naują priestatą, prasidėjo pernai vasarą. Šiandien, įgyvendinus projektą, bendras lopšelio-darželio plotas padidėjo dvigubai – iki beveik 3,3 tūkst. kv. metrų. Taip pat ši įstaiga galės priimti beveik dvigubai daugiau vaikų nei iki šiol. „Purienoje“ įrengta 19 šiuolaikiškų grupių, sutvarkyta aplinka, nutiesti pėsčiųjų takai su kontrastingais paviršiais neįgaliesiems, įrengtos modernios ir saugios žaidimų aikštelės. Projektą įgyvendino viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Lyderio grupė“.

„Džiaugiamės, kad šį išskirtinės svarbos socialinės infrastruktūros projektą įvykdėme, kaip ir planuota, laiku. Tikimės, kad mažieji klaipėdiečiai čia jausis lyg antruose namuose. „Puriena“ tikrai išsiskirs iš kitų uostamiesčio ugdymo įstaigų. Didžiulis privalumas – moderni vėdinimo sistema, ko kiti darželiai neturi, tad susiduria su problemomis, kai atidarius langus patalpose būna per šalta, pučia skersvėjis. „Purienoje“ problema išspręsta: į patalpas tiekiamas šviežias oras, kuris pašildomas iki norimos temperatūros, parametrus galima atskirai reguliuoti kiekvienoje grupėje, tad vaikai jausis itin komfortiškai“, – sako UAB „Lyderio grupė“ direktorius Stasys Kuodys.

Atsinaujinusioje ugdymo įstaigoje taip pat įrengta ir modernia įranga aprūpinta virtuvė, logopedo, socialinio darbuotojo, psichologo kabinetai. Vaikai bus ugdomi ne tik grupėse, bet ir sporto, renginių bei multifunkcinėje salėse, pastaroji salė daugiausiai bus naudojama teatrinei veiklai – salė yra aprūpinta scenos įranga, čia įrengta kelių lygių žiūrovinė dalis. „Purienoje“ vaikų lauks ir atskiras žaidimų kambarys bei eksperimentų kambarėlis, kuriame įrengtos interaktyvios grindys, integruoti 28 ugdomieji žaidimai.

Lopšelio-darželio rekonstrukciją ir plėtrą bendrai finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė ir VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Darbų vertė – apie 3,42 mln. eurų, iš jų beveik 1,84 mln. – uosto indėlis. Prisidėdamas prie projekto uostas kompensuoja dėl Minijos ir Baltijos prospekto sankryžos rekonstrukcijos uždarytų „Aušrinės“ darželio ir Moksleivių saviraiškos centro pastatų netektį.

„Uostas – tai ne tik krantinės, geležinkeliai, sandėliai, kroviniai. Mums tai yra ir visi klaipėdiečiai, dirbantys uoste, gyvenantys šalia uosto. Todėl Uosto direkcija džiaugiasi savo indėliu į mažųjų klaipėdiečių gerovę“, – sako VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius, pavaduojantis generalinį direktorių, Vidmantas Paukštė.

Šiais metais lopšelį-darželį „Puriena“ lankys 330 vaikų. Suformuotos 7 lopšelinukų, 10 ikimokyklinukų ir 2 priešmokyklinukų grupės. Vaikai „Purienoje“ bus priimami nuo rugsėjo 4 d.

Šaltinis: Klaipėdos miesto savivaldybės straipsnis. www.klaipeda.lt