Menu Close

Bendruomenei pristatytas įstaigos rekonstrukcijos ir plėtros projektas

Mažiesiems – naujas modernus lopšelis-darželis

 

Mažiesiems - naujas modernus lopšelis-darželis nuotrauka, foto

 

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Ketvirtadienį Klaipėdoje projektuotojai pristatė Naikupės g. 27 esančio lopšelio-darželio „Puriena“ rekonstrukcijos ir plėtros pastatant naują priestatą techninį projektą. Planuojama, kad viena moderniausių uostamiesčio ikimokyklinių įstaigų duris atvers jau 2017-aisiais.

„Pirmą kartą per pastaruosius kelis dešimtmečius miestas ne tik renovuos, bet ir iš pagrindų rekonstruos savo ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Kartu greta išdygsiantis naujas priestatas realiai taps ir pirmuoju per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį Klaipėdoje pastatytu lopšeliu-darželiu, – teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

– Projektas bus įgyvendintas miesto biudžeto ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos lėšomis. Šiuo savo finansiniu prisidėjimu uostas miestui kompensuos dėl Minijos gatvės ir Baltijos prospekto sankryžos rekonstrukcijos uždarytų „Aušrinės“ darželio ir Moksleivių saviraiškos centro pastatų netektį.“

Numatoma, kad po rekonstrukcijos lopšelio-darželio „Puriena“ bendras plotas padidės dvigubai – iki beveik 3,3 tūkst. kv. metrų bei šią ikimokyklinio ugdymo įstaigą galės lankyti apie 380 mažųjų klaipėdiečių, taip pat dvigubai daugiau, nei iki šiol. Skaičiuojama, kad tai visiškai patenkins dėl uždaryto „Aušrinės“ darželio pietvakarinėje uostamiesčio dalyje atsiradusį naujų ikimokyklinio ugdymo vietų poreikį.

„Purienos“ rekonstrukcijos ir plėtros techninio projekto rengėjų bendrovės „Panprojektas“ projektų vadovės Elvyros Klimavičienės teigimu, lopšelyje-darželyje bendrai bus įrengta 20 šiuolaikiškų grupių – 4 lopšelinukų (po 15 vaikų) ir 16 darželinukų (po 20 vaikų). Kiekviena jų turės atskiras žaidimų ir miego erdves, individualias ventiliavimo sistemas, kompiuterizuotas vietas auklėtojams, o lopšelių grupės – ir šildomas grindis. Atsinaujinusioje ikimokyklinio ugdymo įstaigoje taip pat bus įrengta modernia įranga aprūpinta virtuvė, kompiuterių klasė, renginių salė, „Lego“ žaidimų kambarys, logopedo, socialinio darbuotojo, psichologo kabinetai bei kt.

„Lopšelio-darželio vidaus patalpų apdailai bus naudojamos vaikų sveikatai nekenksmingos ekologiškos medžiagos, – pasakojo E. Klimavičienė. – Pastato fasado būsią žaismingo, nudažyto skirtingomis spalvomis, o naują ir seną šios įstaigos korpusus sujungs dešimties metrų ilgio galerija. Kartu bus sutvarkyta ir lopšelio-darželio aplinka, įrengiant čia naujus takus, vaikams saugias žaidimų aikšteles bei kt.“

Lopšelio-darželio rekonstrukcijos ir plėtros projekto preliminari vertė – apie 3,4 mln. eurų. Iš jų beveik 1,55 mln. eurų skirs miestas ir beveik 1,84 mln. eurų – uostas. Statybos darbus planuojama pradėti pavasario pabaigoje ar vasaros pradžioje, o užbaigti – 2017-ųjų rudenį.

„Sekantis žingsnis – naujo darželio statybos šiaurinėje miesto dalyje. Šiuo metu analizuojami visi galimi šio projekto įgyvendinimo ir finansavimo būdai bei nagrinėjama, kur tiksliai naujoji ikimokyklinio ugdymo įstaiga galėtų būti pastatyta. Planuojama, kad darželio šiaurinėje miesto dalyje projektavimo darbai bus pradėti kitąmet“, – pažymėjo V. Grubliauskas.

Vykstant „Purienos“ rekonstrukcijos ir plėtros darbams, šią įstaigą lankantys vaikai laikinai bus perkelti į kitus uostamiesčio lopšelius-darželius. Konkretus jų sąrašas su įstaigą lankančių vaikų tėvelių bendruomene bus derinamas artimiausiu metu.

Straipsnis skelbtas 2016-01-14 dienraštyje ,,Vakarų ekspresas”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


4 × = trisdešimt šeši

Skip to content