Menu Close

„Aš skaitau, skaityk ir tu, skaitome visi kartu”

,,Skruzdėliukų” grupė vykdo skaitymo projektą, kurio tikslas-skatinti vaikų skaitymą, domėjimąsi knygelėmis, siekti, kad skaitymo svarba būtų suprasta ir šeimose.

Projekto metu grupėje buvo surengta knygelių paroda. Vaikai, mokantys skaityti, skaitė knygeles savo draugams. Skaitė vaikams ir jų tėveliai bei bendruomenės nariai. Tad ugdytiniai turėjo galimybę išgirsti skirtingos intonacijos, skirtingo tembro skaitovų balsus. Organizavome turiningas išvykas į ,,Pempininkų” , ,,Smeltės” m-klos bibliotekas, ,, Pegaso” knygyną, apsilankėme knygų mugėje, kurių metu vaikai sužinojo, kaip reikia elgtis šiose vietose, kaip tapti gerais skaitytojais, pamatyti ir išbandyti neįprastas knygeles. Patys gaminome skirtingos tematikos, formos  ir dydžio knygeles. Sukūrėme ir bendrą visos grupės knygą ,,Skruzdėliukų istorijos”. Surengėme piešinių parodą ,,Pasakų paveikslėliai”. Vaikų pageidavimu inscenizavome pasaką ,,Dangus griūva“. Projekto metu buvo ugdoma ir pagarba knygai. Vaikai susipažino su popieriaus gamybos keliu, surengė popietę ,,Pagydykim knygelę”, darė knygelėms skirtukus. Į projektą aktyviai  įsitraukė ir tėveliai. Gamino su vaikais  knygeles, padėjo surengti, jaukiausių, šilčiausių skaitymo akimirkų namuose nuotraukų parodėlę. Džiugu, kad šiandien grupėje vis dažniau galime pamatyti vaikų, savarankiškai pasirenkančių, skaitančių ar vartančių knygas, pasakojančių, kokioje bibliotekoje jie su tėveliais buvo, kokias knygeles pasikeitė ar nusipirko knygyne…

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Birbilienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


× 1 = keturi

Skip to content