Menu Close

Abra kadabra Fokus Pokus!

 

Kovo 27-ąją ,,Purienoje“ vyko neįtikėtinas dalykas! Svečiuose pas vaikučius apsilankė Raganėlė, ir ne bet kokia, o gerosios magijos! Ji atvyko iš garsiosios „Stebuklingos burtų mokyklos“. Magija – tai labai sudėtingas ir daug žinių reikalaujantis amatas, kuriuo pasidalinti nusprendė geroji Raganėlė.

 

Vaikučiams buvo pasakojama apie magiškas žolelių ir aliejų galias, bei suteikta galimybė pažinti jų įdomius ir išskirtinius kvapus. Raganėlė paaiškino kuo ypatingi „Stebuklingos burtų mokyklos“ gyvūnai, kurie gyvena išsibarstę po visą pasaulį: varnai, gyvatės, vorai, driežai, varlės ir t.t. „Bildukų“ grupės vaikai sužinojo apie įspūdingąją aštuoniolikos kamienų „Raganų eglę“, augančią Rambyno regioniniame parke. Ši eglė paskelbta gamtos paminklu, manoma, kad eglei gali būti 160-180 metų. Tai vienintelė tokios neįprastos formos paprastoji eglė ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

 

Įdomiausi vaikams buvo eksperimentai ir burtų kerai su įvairiausiomis medžiagomis: vaikai išvydo „Šokančias razinas“, stebėjo „Ugnikalnio išsiveržimą“, klausė šnypščiančio, tarytum gyvatė, spalvoto vandens garso. Mažieji įsikibę į Raganėlės stebuklingą lazdelę davė priesaiką, kad bus draugiški, nekrės šunybių, naudos visus burtažodžius tik geriems darbams atlikti. Po nuoširdaus pasižadėjimo vaikai buvo priimti į jaunųjų Raganiukų būrį, kiekvienam įteikta burtų lazdelė. O jos stebuklingas galias pasitikrino padėdami Raganėlei užburti amuletus .Jaunieji Raganiukai išmoko burtažodžių, puikiai išlaikė egzaminą, jiems buvo įteikti „Stebuklingos burtų mokyklos“ diplomai ir Raganėlės palydovai – gardūs švelnieji voriukai.

 

Šiandien vyko ir ypatingas teatro užsiėmimas „Į stebuklų šalį“. „Žirniukų“ grupės vaikai pateko į stebuklų kupiną teatro pasaulį. Ten jie augino stebuklingą gėlelę, kuri pildo norus. Vaikai galvojo apie pačias didžiausias savo svajones, turėjo pakuždėti jas stebuklingai gėlelei, kad ši išgirstų ir jas išpildytų.

 

Po to mažieji užkerėjo vandenį, kurio atsigėrę pavirto mielais katinėliais, o jie miauksėjo, prausėsi, murkė, gaudė pelytę, o ją sugavę už uodegytės, nutarė paleisti į laisvę. Katinėliai besišildydami saulytėje užsnūdo ir ėmė sapnuoti įvairiausius sapnus, apie kuriuos vėliau papasakojo. Išsitraukę savo burtų lazdeles ir pasinaudoję jų galiomis, katinėliai atvirto į vaikučius ir statė stebuklingus namelius, kuriuos, deja, sugriovė Vėjas Niekadėjas.

 

Vaikučiai džiaugėsi pabuvoję užburiančiame teatro pasaulyje. Teatras – tai tekanti ir gyvybinga upė, kurioje gausu spalvingų svajonių ir stebuklų, kurie jei tiki, visada išsipildo.

 

Vilija Ašmonaitė, Klaipėdos universiteto lietuvių filologijos ir režisūros IV kurso studentė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


2 + = keturi

Skip to content